Hírek

A lőtéren jártunk

Az MTTSZ bordányi lövészklub elnöke, Fábián Lajos bácsi meghívására 2017. október 14-én, egy szombati napon látogatást tett a 7. és 8. évfolyam a bordányi lőtérre. Először tíz bemelegítő, majd tíz értékelt lövésre használhattuk légfegyvereinket. Mi, a nyolcadik osztály, előreengedtük a hetedikeseket, hogy ők adják le először a sorozatokat. Miután az utolsó lövések is eldördültek, a végzősök következtek. Én, személy szerint, egy kicsit izgultam, hogy hogyan fogok teljesíteni, de szerintem ez alól a többiek sem voltak kivételek. Miután az utolsó töltények is elfogytak mellőlünk, ki kellett mennünk a lőlapokért. Lövészetesként meg kell, hogy mondjam: nem teljesítettem jól. Bár, ahogy a lövészeten mondják: „gyakorolni kell”.

A lövészklubosok vendégszeretetét is élvezhettük, legjobban a zsíros kenyér fogyott. A nagy evés után a két osztály kiment a lőtér melletti rétre, ahol szalmabálákat gurítottunk ide-oda. Mindenki nagyon jól érezte magát. A csapatversenyben a nyolcadik osztály végzett, de valószínűleg a hetedikesek sem szomorkodtak, ugyanis egy jó napot tudhattak maguk mögött. A legjobb lövéseket mégsem a lövészeink, hanem a fotósaink adták le.

Kalmár László Bence

8. osztály

Eredmények

Csapatversenyben

I. helyezett: 8. osztály

II. helyezett: 7. osztály

Fiúk:

I. hely: Juhász Balázs 8. o.

II. hely: Révész Márton 8. o.

III. hely: Rutai Zoltán 7.o.

IV. hely: Csorba Ronald 8.o.

V. hely: Csorba Kevin 8.o.

VI. hely: Ilia László 8.o.

Lányok:

I. Csorba Csenge 7.o.

II. Áchim Rebeka 7.o.

III. Gyuris Vanda 7.o.

IV. Csillag Ágnes 8.o.