Hírek

Színházban jártunk

Egy őszi napsütéses napon buszra szálltunk és elindultunk Szegedre a Nemzeti Színházba, ahol a János vitézt néztük meg. Az ötödikesek közül sokan eljöttek az előadásra.

A színházban körülnéztünk, nagyon szép volt minden. Sokat lépcsőztünk, hogy a páholyokban helyet foglalhassunk. Kati néni és Andi néni elrendezték, hogy ki hova üljön. 14 órakor elkezdődött a műsor. Megláttunk egy óriási laptopot, amit az író kinyitott és elkezdte mesélni a történetet, ami arról szólt, hogy lehet egy árva fiúból Tündérország királya. Kukorica Jancsi találkozott rablókkal, megmentette a francia király lányát is, és a végén megkapta a legnagyobb jutalmát: Iluskát. Rengeteget énekeltek benne és különösen a második felvonás díszlete volt látványos. Turcsik Bálint szerint: „Nagyon menő és harcias volt. A színészek nagyon jól játszották el a darabot.” Benji szerint nagyon vicces jeleneteket láttunk.

Egy kellemes napot töltöttünk a városban, és elmondhatjuk, hogy egy hatalmas élménnyel lettünk gazdagabbak.

Béres Dorina, Farkas Eszter, Rabi Bálint

5. osztályos tanulók