Hírek

A Hagyományőrző szakkörösök kirándulása a régi iskolák felkeresésére

Az Ádám Jenő Emléknap folytatásaként a szakkörösök kerékpár túrára indultak a tanyai iskolák felkeresésére. Először a legrégebbi tanyai iskolát néztük meg a kerékpárút mellett, amely valamikor csőszház volt. Nagyon jó volt a friss levegőn, érezhető volt a virágok illata. Szép volt az idő, sütött a nap. Sok bukkanó érződött a bicikli kereke alatt. Kószó Vanda ment a sor elején, mert arra lakik, és Komjáti Tamara meg a negyedik volt. Az egész úton beszélgettünk és nevetgéltünk a többiekkel. Baloghné Éva néni volt az utolsó a sorban.

Néztük a szép zöld tájat. Nagyon sok autót láttunk. Énekeltünk egy vidám és kedves dalt is. Elmentünk a Rákóczi iskolához, majd visszafordultunk, és élveztük tovább a biciklizést és a friss levegőt.

Köszönjük szépen Baloghné Éva néninek a lehetőséget a régi iskolák felfedezéséhez, és a sült tökből készült finom süteményt.

Bordány, 2018. szeptember 28.

A Hagyományőrző szakkör nevében: Kószó Vanda 5. o. és Komjáti Tamara 5. o.