Hírek

Makra Réka divattervei különdíjat nyertek

A Szegedi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna tagintézménye az idei évben is meghirdette a szokásos divattervező rajzpályázatát. Minden indulónak olyan négy ruhatervből álló kollekcióval kellett neveznie, amelyet a varázslatos Karib tenger természeti kincsei vagy félelmetes kalózai ihlettek meg.

Iskolánk tanulói közül többen is lázas munkába fogtak, de csupán három tanulónak sikerült hiánytalanul elkészíteni mind a négy tervet. Fülöp-Tanács Fanni 5. osztályos, Makra Réka 7.a osztályos és Kiss Angelika 7.b osztályos tanulók kitartóan dolgoztak és csodálatos terveket készítettek, precízen és igényesen kivitelezett formában.

A zsűri elmondása szerint a döntés nem volt könnyű, hiszen 121 pályamunka érkezett a kiírásra.

Nagy örömünkre szolgált, hogy Makra Réka munkái elnyerték a zsűri tetszését is hiszen különdíjat ítéltek meg számára, amelyet április 12-én a
Szakmák éjszakája keretén belül megrendezett ünnepélyes díjátadón vehetett át.

Makra Réka és munkái

Felkészítő tanár: Sándor Mónika

Kálmán Kamilla fotói