A Bendegúz Tudásbajnokság országos döntője Szegeden

Bordányból a Tudásbajnokság országos döntőjén három tanuló vett részt: Frank Dóra (6.b.) irodalomból, Bálint Kálmán (5.o.) természetismeretből és Heintz Petra (8.o.) nyelvtanból.

Az ország minden tájáról jöttek versenyzők: közel 700 tanuló.

A versenyt Szegeden tartották, fő helyszíne a Sportuszoda volt. A feladatlapokat a versenyzők két, az uszodától nem messze található általános iskolában írták. Ezt követően az uszodában kézműves foglalkozáson,és a Piroska és a farkas c. mesét feldolgozó előadáson vehettek részt. Könyvek vásárlására is  lehetőség nyílt.

A rendezvény fénypontja a díjátadó műsor volt. A nyertes versenyzők egy hatalmas színpadra felállva vehették át jutalmukat. Az első három helyezettet a könyvajándék mellett éremmel és serleggel is jutalmazták.

Az országos döntőn egy színvonalas, izgalmas és felejthetetlen élménnyel gazdagodhattunk. Megtapasztalhattuk a tanulás és versenyzés igazi örömét.

Heintz Petra
                                                             8. osztályos tanuló

Iskolánk eredményei:

Frank Dóra 15. helyezést ért el. Felkészítője: Hődör Zoltánné.

Bálint Kálmán 15. helyezést ért el. Felkészítője: Fodorné Kálmán Szilvia.

Heintz Petra 18. helyezést ért el. Felkészítője: Lippai Judit