Főzőverseny a Krúdyban

Szeptember 16-án lehetőségünk volt arra, hogy a Szegedi SZC Krúdy Gyula Szakképző Iskolában megmutassuk főzőtudásunkat.

Pár osztálytársammal a 8. osztályból, néhány 7. osztályos diáktársammal és két pedagógussal, Andi nénivel és Szilvi nénivel  együtt, busszal indultunk délelőtt a helyszínre.

Mi két, a „ Zsírosbödön” és „Bundáskenyér” nevű csapatainkkal versenyeztünk.

Mind a 11 csapat feladata virslis paprikáskrumpli készítése volt. Abban egyet értettünk, hogy mindenki szereti a finom ételeket, főleg akkor, ha saját magunk készítjük el. A verseny során az ételt a csapatoknak ugyanolyan feltételekkel, eszközökkel és szabályok szerit kellett elkészíteni. Időre kellett teljesíteni, egészen az alapoktól kezdve, például a hagymapucolás, krumplihámozás, darabolás és a virsli és kolbász szeletelése. A tűzgyújtás is, ami előszőr nem sikerült, a verseny része volt.

Ezeket a feladatokat minél jobban és minél gyorsabban kellett megoldanunk.

A végén az nyert, akinek a főztje elnyerte a zsűri tetszését.

Számunkra a legélvezetesebb az volt, hogy amit főztünk meg is ehettük.

Nagy örömünkre, most ott tanuló, volt bordányi diákokkal is találkoztunk.

Idén, sajnos dobogós helyezést nem értünk el, de egy fantasztikus élménnyel lettünk gazdagabbak.

Verok Daisy
                                                                                      8.osztályos tanuló

További képekért látogasson el a galériába!