Tájékoztatás újabb járványügyi szabályokról

Kedves Szülők!
2022.01.14-én újabb járványügyi szabályok kerültek bevezetésre, melynek kivonatát tájékoztatónkhoz csatoltuk, a mellékletben látható.
Kiemeljük, hogy koronavírus fertőzésre utalhatnak az alábbi tünetek: orrfolyás, köhögés, szaglásvesztés, torokfájás, láz, izomfájdalom, fáradékonyság, levertség.
Ezen tünetek hátterében gyanús lehet a covid fertőzés, illetve mintavétellel igazolható vagy éppen kizárható a fertőzés. Mivel rutinszerűen nem történik mindenkinél PCR vizsgálatig bezárólag mintavételi TESZT, ezért alapszabályként követjük, hogy a fenti tüneteket mutató beteg gyermek 7 napig maradjon otthon és a 7 nap utolsó 3 napjában láztalan és tünetmentes legyen. A karanténnak illetve az igazolás kiadásának is ez a feltétele.
A betegség jelzésekor tüntessék fel, hogy a gyermek
–       OLTOTT vagy OLTATLAN,
–       együtt élő CSALÁDTAGOK BETEGEK-E illetve
–       óvodai/iskolai beteggel KONTAKTBAN volt-e?
Kérjük, hogy a gyermek teljes gyógyulását a HIÁNYZÁS KEZDŐ ÉS ZÁRÓ DÁTUMÁVAL együtt munkanapon legkésőbb 9 ÓRÁIG jelezzék!
Együttműködésüket köszönjük:

Gyermekorvosi rendelő dolgozói