Hírek

Eredményes bordányi részvétel a Fontos Sándor emléknapon Üllésen

Az Üllés, Forráskút, Csólyospálos Községi Általános Iskola és AMI Fontos Sándor Tagintézménye 2022. április 8-án rendezte meg a Fontos Sándor emléknapot három művészeti kategóriában: versmondó, rajz és festészet, illetve zenei kategóriákban.

Iskolánkat a Petőfi szavalóversenyen három tanuló képviselte: Fülöp-Tanács Zoé (6.a), felkészítője: Hődör Zoltánné, valamint Komjáti Tamara és Péter Dávid Pál (8.o.), felkészítőjük Lippai Judit volt. Dávid Pilinszky János: Örökkön-örökké című versével 2. helyezést ért el a hetedikesek és nyolcadikosok korosztályának rangos megmérettetésen.

Festészetben a felsős tanulók részére meghirdettet csendéletfestés kategóriában művészeti iskolánk négy tanulója nevezett: Gyuris Liliána Fanni (5. o.), Gyuris Dorina és Szabó Édua (6.a), valamint Undi Amira (7.a). Egy virágkompozíciót kellett 90 perc alatt megfesteniük. Gyönyörű alkotások születtek, Amira festményével harmadik helyezést ért el. Felkészítő tanáruk: Sándor Mónika volt.

Gratulálunk a gyerekeknek a szép eredményekhez!

Sándor Mónika és Lippai Judit