Hírek

Pályaorientációs nap az iskolában

 „Ha olyan foglalkozást választasz, amit szeretsz, akkor egy napot sem kell dolgoznod életed során.”

                                                                                      /Konfuciusz kínai filozófus/

     A nyolcadik osztályos tanulóknak az életük egyik meghatározó döntése, hogy melyik középiskolába folytassák tanulmányaikat. A választás nem könnyű.

A jó irány egy folyamat eredménye. Fontos a szakmák, lehetőségek ismerete.

Ebben igyekszünk segíteni immár 3. éve ezzel a nappal is.

November 12-én iskolánk tanulói különböző szakmákkal, foglalkozásokkal ismerkedtek meg.

Az alsós osztályosokhoz az iskola védőnői Balláné Adorján Judit és Lajkóné Lovai Éva látogattak el, ezúttal a hivatásukról beszélgettek a gyerekekkel.

Az Ambrózy Mézlovagrend vezetője Kovács Attila méhész és munkatársa

Dr. Gábor Erika  kutató biológus érdekes előadásáról sok információval, érdekességgel és ajándék mézmintával lettek gazdagabbak a diákok.

A felsősök pályaorientációs szakemberek által irányított foglalkozásokon vehettek részt. Rácz Gyula pékműhelyében betekintést nyerhettek a pékek fáradságos munkájába, megkóstolhatták az igazi frissen sült kenyeret és kakaós csigát.

 Az 5.a és 5.b osztályosok a Faluházban töltötték a délelőttöt. Először Börcsök Roland tartott  részletes tájékoztatást arról, hogy milyen rendezvények, ünnepségek, hivatalos programok vannak a Faluházban. Közben a gyerekeket is bevonta az előadásba, akik ügyesen válaszoltak a kérdéseikre. Látogatást tettek a községi könyvtárba is, ahol lehetőség volt új tagok beiratkozására. A gyerekeknek az emeleti részt élvezték a legjobban, mivel többen már rendszeresen járnak ide délutánonként. Gyuris János bemutatta a Média-táborosok által készített filmet, ami nagyon tetszett a gyerekeknek.

A 7. és 8. osztályosoknak lehetőségük volt ellátogatni az Önkormányzati  Hivatalba, ahol Tanács Gábor polgármester úr és Fodor Ákos jegyző úr vezette körbe a gyerekeket az intézmény egyes irodáiban. Megtudhatták a tanulók, hogy általában hogyan is telnek egy polgármester hétköznapjai, milyen feladatokat kell elvégeznie. Sokan éltek a lehetőséggel a gyerekek közül, hogy beleüljenek, s kipróbálják a vezetői széket. A jegyző megmutatta továbbá a hivatal közelmúltban megépült új helyiségeit és elmondta azok funkcióit, továbbá megválaszolta azokat a kérdéseket, amelyek a gyerekekben a látottak alapján felmerültek a hivatali munkával kapcsolatosan.

A Foliaplast dolgozói is nagy szeretettel fogadták az iskolásokat. Ebben az évben lehetőségünk nyílt arra, hogy meglátogassuk községünk fóliagyártó üzemét, ahol Horváth Adrián vezette körbe a gyermekcsoportokat. Megismerkedhettünk azokkal a gyártósorokkal, amelyeken elkészülnek a különféle műanyag-, illetve fóliatermékek, mint például zöldséges és sütőipari tasakok, fedőfóliák, sátorfóliák, raschel hálók, kábeljelző szalagok, stb. A gyár egyes részlegeiben láthattuk például hogyan készülnek el a különböző fóliák az apró műanyag granulátumok sokaságából, milyen gép vágja méretre az egyes termékeket, vagy éppen hogyan festenek mintákat, feliratokat a kisebb és nagyobb fóliákra.

Ezúton is köszönjük minden magánszemélynek, intézménynek a segítő támogatást!

17 órától a Faluházban 17 középiskola képviselője tartott tájékoztatást iskolájukról a bordányi, illetve környező települések 6., 7., 8. osztályosainak és szüleiknek.

A rendezvényen megjelentek:

SZSZC Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma
Szegedi SzC Gábor Dénes Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
Bársony István Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
SZTE Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolája
Szegedi Baptista Középiskola
Fodor József Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola
SZSZC Krúdy Gyula Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Turisztikai Szg és Szk
Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium
Szegedi Szc Csonka János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
Dugonics András Piarista Gimnázium
Szegedi SZC Kőrösy József Közgazdasági Szakgimnáziuma
Bedő Albert Erdészeti Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
Vedres István Építőipari Szakközépiskola
Gál Ferenc Főiskola Békési Szakképző Iskola, Gimnázium és Kollégium Szegedi Tagintézménye
Szegedi Szakképzési Centrum Móravárosi Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
Szegedi Szakképzési Centrum Déri Miksa Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

Köszönjük a Faluháznak a helyszín biztosítását!

                           Balogh Ferencné,  Fodorné Kálmán Szilvia és Kissné Tóth Andrea