Könyvtári óra az ötödik osztályban

Az Országos Könyvtári Napok keretein belül október 7-én a Községi Könyvtárba látogattunk az 5. osztállyal.

A természetvédelemmel, fenntarthatósággal kapcsolatos film után csoportmunkában dolgoztak a tanulók. A filmben látottakra, hallottakra és előzetes tudásukra támaszkodva töltötték ki a kérdőívet, arra keresve választ, milyen hatással van az emberi tevékenység és a klímaváltozás a környezetre. Megoldottak egy keresztrejtvényt is a témához kapcsolódóan, ehhez szükség volt 1-1 könyv megkeresésére is a könyvtár polcain.

A gyerekeknek nagyon tetszett a könyvtári foglalkozás, ezért a tanév során biztosan ellátogatunk még a könyvtárba.

Kiss Csaba
osztályfőnök