Hírek

A bordányi diákok jeleskedtek a lecsófőzésben is

Október 24-én a Szegedi SZC Krúdy Gyula Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Turisztikai Szakgimnáziumában és Szakközépiskolájában vettünk részt lelkes csapatunkkal a ,,Szakmáink világa” pályaorientációs versenyen ,,Csomagoló verseny és árufelismerés a kereskedelem világában” és a ,,Lecsó, ahogy ti készítitek” címmel meghirdetett versenyeken. Itthonról kellett vinnünk egy plakátot, mi Magyarország turisztikai plakátját készítettük el.

Kíváncsian vártuk a feladatokat. Két részre osztottak minket, egyik részüknek díszcsomagolás készítésében, árufelismerésben és kereskedelemmel kapcsolatos kérdésekben kellett jeleskedni, a többieknek pedig megadott recept alapján kellett rizses lecsót császárszalonnával és kolbásszal elkészíteni az iskola tankonyhájában.

A feladatok pontszámai összegződtek. Nagy izgalommal vártuk az eredményhirdetést. Csapatunk érte el az első helyezést, így nagy örömmel, egy nyeremény családi pizzával és sok-sok élményekkel tértünk haza.

A csapatunk tagjai: 7. osztályból: Czékus Zorán, Gábor Zalán, Heintz Petra, Nagy Beáta, Sipos Júlia Rebeka

8. osztályból: Fehér Brigitta Andrea, Preda Ádám, Mészáros Gergő, Tóth Luca, Vér Zsófi

További képek

Szerző: Preda Ádám