Hírek

Újraélesztési bemutató

Iskolánkban 2021. január 19-én újraélesztési bemutató volt a 7. osztályos tanulók részére. A programot a Szegedi Tankerületi Központ szervezte, az Országos Mentőszolgálat támogatásával.

Az előadáson szó volt többek között arról, hogyan viselkedjünk a bajbajutott személy környezetében, a mentőhívás szabályairól, arról, hogyan kell vizsgálni egy reakcióképtelen személyt, a mellkasi kompresszióról és a félautomata defibrillátor használatáról is. 

A részletes magyarázat és bemutatás után a gyerekek is gyakorolhatták az oktató által bemutatottakat.

A legfőbb hangsúlyt az újraélesztés (mellkasi kompresszió és a félautomata defibrillátor használata) kapta. A szükséges eszközöket, egy újraélesztési fantombábut és a defibrillátort az Országos Mentőszolgálat biztosította számunkra.

Az oktatásban résztvevő gyerekek közül mindenki kipróbálhatta az eszközöket. Testközelből láthatták, hogy mennyire nagy odafigyelést és koncentrációt igényel egy-egy feladat végrehajtása. A gyakorlati feladatok után kérdéseket tehettek fel.

A legfontosabb, hogy a tanulókban tudatosítsuk azt, hogy határozott, nyugodt fellépéssel ők is életet menthetnek.

„Ha megmentesz valakit, az kelt benned egy olyan érzést, hogy te egy jó ember vagy, segítesz másokon.”

Kiss Csaba testnevelő tanár