Pályaorientációs nap az iskolában

Ha olyan foglalkozást választasz, amit szeretsz, akkor egy napot sem kell dolgoznod életed során.”

/Konfuciusz kínai filozófus/

A nyolcadik osztályos tanulóknak hamarosan életük egyik fontos döntését kell meghozniuk: melyik középiskolában folytassák tanulmányaikat.

A jó döntés meghozása egy folyamat eredménye.  Minél előbb kialakul, annál szerencsésebb. A szakmák, foglalkozások, lehetőségek ismerete nélkülözhetetlen hozzá. Ebben igyekeztünk segíteni.

November 19-én pályaorientációs napot tartottunk az iskolánkban. Délelőtt az iskolában vendégeink : Dr. Dékány Henrietta,  a rendőrök és nyomozók életét, és Lippai Géza , az építőipar szépségeit, nehézségeit mutatta be. Majd  felsős diákjaink útra kerekedtek: a Faluházba, a Polgármeteri Hivatalba, Az ISZEK-be , Lajkó Antal kisüzemébe látogattak  el.

Ezúton is köszönjük Dr. Dékány Henriettának, Lippai Gézának, Tanács Gábornak, Börcsök Rolandnak, Lippai Ágotának, Lajkó Antalnak önzetlen segítségüket.

Délután a Faluházban Ocskó Zoltán igazgató úr megnyitója után Barta-Győri Viktória pályaorientációs szakember ismertette a jelenlegi továbbtanulás rendszerét, lehetőségeket.

Majd a megjelent középiskolák képviselőitől kaphattak információkat az érdeklődők.

A rendezvényen megjelentek középiskolák:

Alföldi ASzC Bársony István Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

Bedő Albert Erdészeti Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium

Dugonics András Piarista Gimnázium

Gál Ferenc Egyetem, Technikum, Szakképző Iskola, Gimnázium és kollégium

Hadkiegészítő és toborzó Iroda

Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

Kiss Ferenc Erdészeti Technikum

Szegedi Baptista Középiskola

Szegedi SZC Déri Miksa Műszaki Technikum

Szegedi SC Móravárosi Szakképző Iskola

Köszönjük Börcsök Rolandnak a helyszín biztosítását!

Kissné Tóth Andrea, Fodorné Kálmán Szilvia