Hírek

Székelykapuk nyomában jártunk Beszámoló a 7. osztályosok erdélyi kirándulásáról

A Határtalanul Pályázat révén a 2025/2026-os tanéven is részt vehettek a 7. osztályos tanulóink egy felejthetetlen 5 napos kiránduláson Erdélyben. Hogy az iskola többi tanulója is betekintést nyerhessen az átélt élményekről, 2026. június 6-án témanapot tartottunk a nemzeti összetartozás napjához is kapcsolódva.

Az első tanítási órában került sor a 7. osztályosok élménybeszámolójára, amelyen a teljes iskola részt vett. PPT segítségével elevenítették fel az átélt élményeket, és az egyes helyszínek kapcsán a megélt eseményeket, történéseket. Az előadás számos tudnivalót átadott és a személyes beszámolók sem maradtak ki belőle. Az előadás végén elhangzott a Székely himnusz, amit az iskola minden diákja közösen énekelt.

A 2. tanítási órán folytatódott a projekt nap. Az osztályfőnökök a nemzeti összetartozás napjához is kapcsolódva a külhoni magyarok életéről, hagyományaikról beszéltek a gyerekeknek, tartottak órákat a gyerekeknek.

Mivel felejthetetlen napokat élhettünk át, kívánjuk, hogy a következő évfolyamok is eljussanak Erdély csodálatos földjére!

                                                                                               Lippai Judit

                                                                                               osztályfőnök 7. osztály