Hírek

Március 15.

„Ez a föld, mely drága nekünk,
Melyet legjobban szeretünk,
Ahová, bármerre járunk,
Mindig vissza-visszavágyunk:
Ez a haza!”

Majtényi Flóra

 

 

Március 15-e a szabadság és a magyarság nemzeti öntudatra ébredésének ünnepe.

Az 1848/ 49-es forradalom és szabadságharc 170. évfordulója alkalmából rendezett bordányi ünnepségre március 14-én szerdán 10:30 került sor a Faluház színháztermében. A műsorban közreműködnek az Ádám Jenő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 6. a. és 6.b. osztályos tanulói.

A színes műsor bővelkedett látványelemekben, a nemzeti színű lobogó központi elemként szerepelt. A gyerekek a történelmi események szóbeli felelevenítése mellett látványos, táncos, énekes műsort adták elő, az előadást vetítés is színesítette. A gyerekek felkészítői: Sándor Mónika és Kovács Józsefné voltak.

Az ünnepség után Bordány Nagyközség Önkormányzata, valamint az Iskola képviselői elhelyezték a megemlékezés koszorúit a Faluház melletti Petőfi Sándor szobornál.

Köszönjük településünk lakóinak, akik megtisztelték iskolánkat a műsor megtekintésével!

További képek

A képeket készítette és a cikket írta: Lippai Judit