Hírek

Pályaorientációs nap az iskolában

“Ha olyan foglalkozást választasz, amit szeretsz, akkor egy napot sem kell dolgoznod életed során.” Konfuciusz kínai filozófus.

2018. november 13-án az iskolások szakmákkal, foglalkozásokkal ismerkedtek meg. Az alsós osztályoknak Palotás László körzeti megbízott tartott érdekes előadást.

A felsősök ellátogattak a Homokhátság Szíve Zöldség- és Gyümölcsfeldolgozó Szociális Szövetkezet Legjava üzemébe, az ifjúsági szálláshelyre, Rácz Gyula pékségébe, a Faluházba és az ISZEK-be. Szakemberek segítettek az önismeret fejlesztésében, a továbbtanulási irány kiválasztásában.

Ezúton is köszönetünket fejezzük ki: Tanács Gábor polgármester, Börcsök Roland intézményvezető, László Gergely, Gyuris János (Csiga), Vida Patrícia, Farkasné Lippai Ágota intézményvezető, Paplógó János, Farkasné Pintér Márta, Rácz Gyula, Kozma Zoltán, Frankné Varga Katalin, Peták Mónika, Császár Róbert önzetlen segítségéért.

Délután 14 középiskola képviselője tartott ismertetőt a Faluházban iskolájukról a bordányi és a környező településekről érkező érdeklődő szülőknek és hetedik, valamint nyolcadik osztályos tanulóknak.

A rendezvényen 15 középiskola képviseltette magát: Bársony István Mezőgazdasági SZSZK (Csongrád), Cseresnyés Kollégium (Hódmezővásárhely), Fodor József Élelmiszeripari SZSZ (Szeged), Karolina Óvoda Általános Iskola, Gimnázium, AMI és Kollégium (Szeged), a Szegedi Szakképzési Centrum iskolái közül: Déri Miksa Szakgimnázium és Szakközépiskolája, Gábor Dénes Szakgimnázium és Szakközépiskola, Hansági Ferenc Szakképző Iskolája,Kossuth Zsuzsanna Szakképző iskolája, Krúdy Gyula Kereskedelmi  Vendéglátóipari és Turisztikai Szg. és Szk., Móravárosi Szakgimnáziuma és Szaközépiskolája, Tóth János Mórahalmi Szakképző Iskolája, Vasvári Pál gazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma, Vedres István Építőipari Szakgimnáziuma, továbbá Szegedi Baptista Középiskola, Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Szakgimnázium.

Köszönjük a Faluháznak a helyszín biztosítását!

 

Fodorné Kálmán Szilvia és Kissné Tóth Andrea