Hírek

Százszorszép mesemondó verseny

Farkas Zsóka 4. a osztályos tanuló nevezett a Százszorszép mesemondó versenyre, az Agórában. A megmérettetésre 2019. február 1-jén, pénteken került sor, melyre édesanyja társaságában érkeztünk. A szervezők több korcsoport számára hirdették meg a versenyt, az óvodáskortól az általános és középiskolás generáción át egészen a felnőttekig. Közel százhatvan mesemondó jelentkezett. Két napon át hallgatta a zsűri a szebbnél szebb meséket. Egy kikötése volt: négy percbe bele kellett férnie az előadónak. Zsóka tizenegy negyedikes mesemondóval került egy idősávba az informatika történeti kiállítás helyszínén, az Agóra harmadik emeletén. Kéttagú zsűri előtt mondta el a „Szegény ember aranya” című bukovinai székely népmesét.

Bátor kiállással, hibátlan szövegmondással, derűs előadást hallhattunk tőle. Nemcsak ő érezte jól magát mesélés közben: kellemes perceket okozott a hallgatóságának is. A zsűri szakszerű értékelést mondott, és tovább bátorította a kis mesemondókat, hogy ne hagyják abba a mesélést, mert a mesében nagy kincs rejlik.

A dobogóra nem állhatott fel, de legszebben ekkor adta elő meséjét. Nagy dicséret illeti.

Sólyáné Sárközi Ágnes