Hírek

Fontos Sándor Emléknap- Dobogós helyezések csendéletfestés kategóriában

2019 április 12-én a grafika és festészet tanszak 4 tanulója vett részt az üllési Fontos Sándor Emléknap keretein belül megrendezett rajzversenyen. Az ünnepélyes megnyitót követően a tanulók négy helyszínen kezdték meg az alkotást.

Márki Evelin 4. b osztályos és Fülöp-tanács Fanni 5. osztályos tanuló mese- és versillusztráció kategóriában készítették el alkotásaikat, míg Kiss Angelika 7. b és Heintz Petra 8. osztályos tanulók csendéletfestés kategóriában festettek gyönyörű akvarelleket.

Az alkotást követően az üllési iskola vendégül látta a gyerekeket és kézműves foglalkozással gondoskodtak arról, hogy amíg a zsűri dolgozik, a kis művészek ne unatkozzanak.  

A rajzokat a jelenlevő rajztanárok zsűrizték. Nagy örömömre szolgált, hogy a csendéletfestés kategóriában a bordányi gyerekek olyan színvonalas alkotásokat készítettek, hogy a zsűri teljes egyetértésben ítélhette oda Heintz Petrának az első Kiss Angelikának pedig a második helyezést.

Köszönöm minden részt vevő gyereknek a szorgalmas felkészülést és a színvonalas alkotást.

Sándor Mónika