Beiskolázási tájékoztató

Kedves Szülők!

2023.03.01-én (szerdán) 17:00 órától várjuk az iskolába készülő gyermekeket és szüleiket egy beiskolázási tájékoztatóra az 6. számú tanterembe – elsősök terme.

Elsőként a hit- és erkölcstanoktatásról dr. Janes Zoltán plébános ad tájékoztatót, majd ezt követően a leendő első osztály tanítói – Tajtiné Dudás Katalin és Kucsera Szuzanna – mutatkoznak be és mondják el, hogy mi mindenre lehet számítani a következő tanév során.

A szülői értekezlet ideje alatt a gyerekeknek egy kis zenés, játékos foglalkozást tartunk az 5. teremben.

Az általános iskolai beiratkozás időpontja 2023.04.20-21-én lesz.

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt.

Ocskó Zoltán

LEENDŐ ELSŐSÖKNEK

Tisztelt Szülők!

Az a gyermek, aki abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a hatodik életévét betölti, tankötelessé válik. (Nkt. 45.§(2))

– Személyes beiratkozás időpontja a 2023/2024. tanévre: 2023.04.20-án és 21-én lesz.

Az iskolával való kapcsolatfelvételre az elektronikus megkeresés javasolt. A felvételi kérelem benyújtható a Kréta rendszer e-Ügyintézés felületén (https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap) keresztül. Elektronikus formában benyújtott felvételi kérelem esetében a beiratkozáshoz szükséges dokumentumok eredetijének személyes bemutatására 2023. április 20-án és 21-én lehetséges személyesen.

Fontos, hogy az általános iskolai beiratkozáshoz szükséges dokumentumokat mindkét törvényes képviselő aláírásával ellátva kell benyújtani.

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

• a gyermek személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya)
  • az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolás eredeti példánya, mely lehet:
    • óvodai szakvélemény
    • nevelési tanácsadás keretében végzett iskolaérettségi szakvélemény
    • sajátos nevelési igényű vagy beilleszkedési, tanulási vagy magatartási zavarral küzdő gyermek esetében szakértői bizottság szakértői véleménye
  • a gyermek törvényes képviselőinek személyazonosító igazolványa
  • a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező nem magyar állampolgárok Magyarországon történő beiskolázásához szükséges dokumentumok: regisztrációs igazolás vagy tartózkodási kártya vagy állandó tartózkodási kártya

A beiratkozás feltételei:

• Közös vagy kizárólagos felügyeleti jog esetén is mindkét szülőnek hozzá kell járulnia az iskolaválasztáshoz.
  • Ehhez nyilatkozni kell a felügyeleti jogról (Nyilatkozat a gyermek felügyeleti jogáról)
    Kitöltési útmutató:
    • Közös felügyeleti jog esetén a nyilatkozat 1. pontját kell kitölteni és aláírni (A szülők együttesen gyakorolják a szülői felügyeleti jogot)
    • Bíróság által meghatározott kizárólagos felügyeleti jog esetén a nyilatkozat 2. pontját kell kitölteni és aláírni (Az egyik szülő egyedül gyakorolja a szülői felügyeleti jogot).

Ebben az esetben is szükség van a különélő szülő írásbeli hozzájárulására, melyben beleegyezését adja a gyermek iskolába való beíratásához. Az ehhez szükséges nyomtatványt a Leendő elsősöknek fül alatt megtalálják. (Hozzájáruló nyilatkozat)

• Amennyiben a hozzájáruló nyilatkozat kitöltése akadályba ütközne, akkor a gyermeket nevelő szülőnek kell nyilatkoznia az akadályoztatás tényéről. (Nyilatkozat a külön élő szülő akadályoztatásáról)
  • A külföldön dolgozó szülő nyilatkozatát eredeti aláírással, szkennelt vagy fényképes formában ímélen is elfogadjuk.

A beiratkozáshoz az alábbi nyilatkozatokat is kérjük kitölteni (az Iskola honlapjáról is elérhető – iskolabordany.hu, az óvodába is átvehető lesz):

• Tanulói adatlap
  • Alapfokú Művészeti Iskola jelentkezési lapja,
  • Etika / hit- és erkölcstan oktatás nyilatkozat,
  • Nyilatkozat életvitel szerű ottlakásról.
  • Kérelem napközis felügyelethez.
  • Nyilatkozat a gyermek felügyeleti jogáról
  • Hozzájáruló nyilatkozat
  • Nyilatkozat a külön élő szülő akadályoztatásáról