Nyelvész iskolai forduló

A Bendegúz Akadémia idén is meghirdette a Nyelvész versenyt, melynek iskolai fordulójára december 1-jén került sor. A tavalyi évhez képest ugyan korábbi volt az időpont, de ez nem szegte kedvét a diákoknak. Tizenöt fő részvételével vágtunk neki a megmérettetésnek: alsósok és felsősök egyaránt. Az előző évek feladatsorainak kitöltésével lehetett gyakorolni rá. Minden korosztálynál megjelentek a nyelvi logikai, helyesírási, szófajokat tartalmazó vagy szólások ismeretét igénylő feladatok. Nem volt könnyű, de ügyesen megbirkóztak a hosszú feladatsorral. Jó volt látni a gyerekeket, hiszen lelkesen dolgoztak, hogy minél több helyes választ tudjanak adni. Néhány hétig még izgalommal várjuk az eredményeket, de hamarosan kiderül, ki jut tovább a megyei fordulóba.

Hődör Zoltánné