A Bordányi (furulyás) betlehemesek élménybeszámolója

(forrás: A csoport saját Facebook oldala: Bordányi betlehemesek)

„Karácsonykor az ember mindig hisz egy kissé a csodában. Hiszen ezért van az ünnep, mert nem lehet a csoda nélkül élni.” – Márai Sándor

Ennek a csodának lehettünk részesei mi is, akik idei évben is bekapcsolódtunk a bordányi betlehemesek csapatába. Nagy örömünkre szolgált, hogy Koczkás Ágnes igazgatónő is elkísért bennünket minden szereplésünkre. 2023-ban második éve vállaltuk, hogy betlehemezünk lakóhelyünkön: Bordányban és idén kilépve szűk lakókörnyezetünkből, szereplést vállaltunk Szegeden is.

A tavalyi év tapasztalatait beépítve igyekeztünk műsorunk révén megörvendeztetni nézőinket. Legfőbb célunk az volt, hogy karácsony örömhírét vigyük közvetlen környezetünkbe: óvodába, iskolába, idősekhez és a nagyközség minden tagjához.

Előadásainkat közzétettük a Bordányi betlehemesek nevű saját Facebook oldalunkon, többször szerepeltünk a médiában: Szeged Tv, Mórahalom Tv, Délmagyarország, Bordány a Homokhátság szíve híroldalon, valamint a település intézményeinek (önkormányzat, ISZEK, iskola) honlapjain.

Az ötödikesek vállalták két szereposztásban a szereplést. Felkészítő tanáraik: Lippai Judit (5.o. osztályfőnök) , Hampel Zsuzsa (művészeti munkaközösség vezető) és Gábor Tamás (hitoktató) voltak.

A gyerekek összesen hat szereplésen vettek részt:

1.fellépés:Faluház, Bordány Park tér 1.

2023.december12-én Nyugdíjas Klub karácsonyi összejövetele:

2.fellépés:Bordányi Apraja-Falva Óvoda és Bölcsőde, Bordány Rákóczi u. 32., 2023.december15-én:

3.fellépés: Ádám Jenő Általános Iskola és AMI, Bordány Bem u.1., 2023.december 15-én:

4.fellépés: Integrált Egészségügyi és Szociális Központ (ISZEK) Bordány, Kossuth u. 53. 2023.december 18-án:

5.fellépés: Szegedi Ősz Idősotthon, Szeged Zákány u. 25.
2023.december 20-án

6.fellépés: Szent István király templom Bordány, Kossuth u. 59.
2023 december 24-én

Hálásak vagyunk az átélt eseményekért, köszönjük polgármester úr és igazgatónő elismerő szavait!

Lippai Judit