Olvasástanítás fonomimikával-kézikönyv

2023. szeptember 21-én, Szegeden a Juhász Gyula Tanárképző Főiskola dékáni hivatalában Fazekasné Dr. Fenyvesi Margit egyetemi tanár az „Olvasástanítás fonomimikával” című könyvének új, bővített, átdolgozott kiadványához két diákunk: Tari Luca és Katona Olivér másodikos tanulók mutatták a jeleket.

Ezzel a komplex elvű fonomimika módszerrel játékosan, sok mozgással, könnyedén tanultak meg tavaly, az elsőseim olvasni. „A mozgás adta élmény gyors hang/betű felismerést biztosít, segít a hasonló hangzású hangok, illetve a hasonló alakú betűk differenciálásában, érzékletessé teszi az összeolvasás folyamatát. Ez egy tankönyv-független módszer, melyet nagyon élveznek a gyerekek. Alkalmazható többségi iskolába járó, és tanulási nehézséggel küzdő gyerekek körében is.”

A két gyermek tavalyról jól ismerte a hangok speciális gesztusjeleit, így a fotózás zökkenőmentesen zajlott.

A kézikönyv a napokban jelent meg, melyből tiszteletpéldányt kaptak a gyerek és én is. Örülök, hogy megismerkedtem ezzel a módszerrel és jó szívvel, bátran ajánlom másoknak is.

Sólyáné Sárközi Ágnes