Iskolánk 7. osztályos tanulói ma reggel elindultak Erdély szépségeinek felfedezésére a Határtalanul pályázat támogatásával.

Az utazás a HAT-KP-1-2025/1-000480 „Székelykapuk nyomában – Barangolás Erdélyben” program keretében valósul meg.Nagyon jó utat, sok szép élményt és tartalmas, élményekben gazdag 5 napot kívánunk nekik!




A Határtalanul program 1. napján csodálatos helyeket jártunk be,Máriaradna, Déva, Böjte Caba Gyermekotthona, Torockó.







A Határtalanul program 2. napján meglátogattuk a Tordai-sóbányát. Utunk elvezetett a Tordai-hasadék mellett is, ahová az előző napok esőzései miatt idén nem tudtunk bemenni, mert a túra túl veszélyes lett volna. Tanulóink előadásában meghallgattuk Szent László legendáit és a hasadék keletkezésének tudományos magyarázatát. A sóbányában magával ragadott bennünket a helyszín lenyűgöző mérete és látványossága, gyerekek szabadon választhattak a kínálkozó szabadidős programok közül. Ezután napunk utolsó programja a csodálatos Kolozsvárra vezetett. Mátyás király szoborcsoportjának megtekintése után a Szent Mihály gótikus templomba látogattunk el. A nap fénypontja a kézműves fagyizás utáni ajándék pizza falatkák voltak, melyet a szomszéd üzletasszonytól kaptak a gyerekek.








Harmadik napunk reggelén Székelyudvarhely felé vettük az irányt, első megállóhelyünk Szováta volt, amelyet Erdély “Svájcának”mondanak. Sétánk során megtekintettük a díszes vadászkastélyokat, panziókat a Medve-tóhoz érve megismerkedtünk a heliotermikus tó fogalmával, valamint a hely változatos élővilágával, és legfőbb ragadozójával: medve úrral is fotózkodtunk.

Bár az időjárás nem volt hozzánk túl kegyes, a szeles, esős idő sem tántorított vissza minket egy jó kis korondi piacozástól. Azonnal be is gyűjtöttük az ajándéknak szánt tárgyakat. Ezután Farkaslaka fele vettük az irányt, ahol megkoszorúztuk a trianoni emlékművet és elénekeltük a magyar és székely Himnuszt. Nyikómalomfalván egy helyi fafaragó mesterrel találkoztunk, aki megmutatta a székelykapu “írás” fortélyait és mindneki készített magának egy emléket a saját monogramjával. Ezt követően sétát tettünk a szejkefürdői szabadtéri székelykapu múzeumban és gyönyörködtünk a szebbnél-szebb motívumokban. Élményekkel gazdagon érkeztünk meg második szálláshelyünkre: Székelyudvarhelyre, ahol visszatérő vendégekként nagy szeretettel és finom vacsorával vártak.














A Határtalanul pályázat negyedik napján igazán izgalmas és felejthetetlen élményekben lehetett részünk. Először Csíksomlyóra érkeztünk, ahol éppen
Böjte Csaba atyával
találkoztunk a templom előtt. Röviden beszélt a gyerekeknek, majd készült egy közös fotó vele.
Utunk ezután a Gyilkos-tóhoz vezetett, majd felejthetetlen látvány tárult elènk: a Békás-szoros.

Szállásunk felé jövet a Zeteváraljai víztározónál megálltunk és érkeztünk meg a Hintó panzióba, ahol finom vacsorával vártak bennünket.





A Határtalanul pályázat ötödik, utolsó napja van. Elindultunk hazafelé. Ez egyben egy kicsit szomorú, mert nagyon jól éreztük magunkat, másrészt viszont már vágyakozunk haza.
Útközben megálltunk Fehéregyházán a Petőfi emlékműnél, megnéztük Segesvár belvárosát, amely festői szépségű középkori belváros, és végül a Hunyadiak váránál is megálltunk: Vajdahunyadon.
A gótikus vár ámulatba ejtően szép volt, de gondolataink már otthon járnak! Egy felejthetetlen kirándulás részesei lehettünk! Köszönjük, hogy ez megvalósulhatott!!










