Hírek

„Karnyújtásnyira az Univerzum” – Mozgó Planetárium járt iskolánkban

2018. május 2-án iskolánkba látogatott a szegedi Partiscum Mobil Planetárium. A 8 méter átmérőjű, 5 méter magas kupola a Tornateremben került felállításra. A tanulók korosztályuknak megfelelő előadásokat tekinthettek meg. Az alsósoknak mesés formában, a felsősöknek tudományos ismeretekkel bővített módon vetítették le Naprendszerünk világát. Csillagászati és űrkutatási ismereteket kaphattak itt a gyerekek betekintve ezáltal az Univerzum lenyűgöző világába.

Tankerületi központunk finanszírozta a bemutatót, így az tanulóink számára ingyenes volt.

   „A vándor planetárium egy fantasztikus találmány, amely segítségével elkalauzoltak bennünket a galaxis rejtelmeibe, a fekete lyukak világába. Megtudhattuk a csillagok, üstökösök, bolygók keletkezését és, hogy mi is volt sok-sok millió évvel ezelőtt. Megismertették velünk, hogyha nem lenne Holdunk, milyen katasztrófák következnének be. Olyan érzést váltottak ki bennem ezek a képek, mintha az Univerzumban élnék. Nagyon jó volt látni, hogy milyen csodás és hihetetlenül elképesztő Világegyetem vesz körül minket.”         Frank Dóra 5.b

   „Mivel eddig is sokat néztem a TV-ben természettudományos csatornákon ehhez hasonló műsorokat, örültem, hogy iskolánkban láthatom a csillagokat. Még nem jártam planetáriumban, így számomra nagyon érdekes volt. Nagyon tetszett, ahogy közelebbről láthattuk a bolygókat és a csillagokat. Pozitív élményekkel gazdagodhattunk.”          Gémes Bence  6.b

   „Nagyon tetszett a planetáriumi előadás, hiszen kiskorom óta érdekel a Világegyetem. Érdekes volt számomra, ahogy a félgömb alakú kupolán megjelent előttem az Univerzum. Sok új dolgot megtudtam, amiről még eddig nem hallottam. Például, hogy a Merkúr bolygó első műholdját Messengernek hívták. Ennek segítségével számos megfigyeléseket folytattak a bolygón a kutatók. Örülök, hogy részt vehettem egy ilyen látványos bemutatón.”         Kiss Angelika   6.b

                                                                                                       Kissné Tóth Andrea