Hírek

Nyelvész hírek

Nyelvész Barátok Közösségi-díj

A Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia idén is meghirdette az általános iskolás tanulók részére a Nyelvész Anyanyelvi Tanulmányi versenyt. A verseny fennállásának 20. évfordulója alkalmából azok az osztályközösségek, ahol a tanulói létszám fele benevezett a fejtörő feladatok megoldására, pályázhattak a Nyelvész Barátok Közösségi-díjra. Iskolánk 6. a osztálya eredményesen vett részt, és örömmel vehette át a munkája elismeréséért járó díjat.

A Nyelvész-tanulmányi verseny megyei fordulója

A Nyelvész iskolai fordulójában legeredményesebben teljesítő diákok bejutottak a megyei fordulóba:

Aknai Dávid 4. a felkészítő tanára: Sólyáné Sárközi Ágnes

Czombos Lara 5.o.

Tari Lenke 5.o.

Bálint Kálmán 5.o.

Gémes Bence 5.o.

Sándor Márton 6.a. felkészítő tanáruk: Hegedűsné Gyuris Katalin

Heintz Petra 8.o.

Hődör Zoltán 8.o. felkészítő tanáruk: Lippai Judit

A megyei verseny időpontja: március 22-én Szegeden az Arany János Általános Iskolában.