Megyei népdaléneklési verseny

„Kultúrát nem lehet örökölni. Az elődök kultúrája egykettőre elpárolog, ha minden nemzedék újra meg újra meg nem szerzi magának.”

Kodály Zoltán

A szegedi Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium népdaléneklési versenyt  rendezett 2022. november 23-án, amelyen iskolánk több tanulója is eredményesen szerepelt. A versenyen a megye alsó tagozatos tanulói mérhették össze tudásukat: 9 iskolából 19 versenyző nevezett. Bordányból, Üllésről, Sándorfalváról, Fábiánsebestyénről és Szegedről érkeztek versenyzők. A következő eredmények születtek:

1-2. évfolyam (I. korcsoport)

1. hely
Novák Hunor Endre(Szegedi Tabán Ált. Isk. és AMI) felk.: Gégény Gáborné, Bacsa László

2. hely
Vetési Milán (Szegedi Dózsa György Általános Iskola) felk.: Dr. Kucsera Józsefné

3. hely
Gyuris Maja (Ádám Jenő Általános Iskola és AMI) felk.: Zsoldos Gabriella

különdíj: Fábri Mária Piroska (Szegedi Karolina) felk.: Fábri-Ivánovics Tünde

3-4. évfolyam (II. korcsoport)

1. hely
Újvári Dénes (Üllés, Forráskút, Csólyospálos Községi Általános Iskola és AMI Fontos Sándor Tagintézménye) felk.: Cservákné Molnár Eszter

2. hely
Csőr Adél(Szegedi Karolina) felk.: Fábri-Ivánovics Tünde

3. hely
Bakó Benett (Ádám Jenő Általános Iskola és AMI) felk.: Zsoldos Gabriella

különdíj: Lévai Szonja(Fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola) felk.: Pintér Anita, Mélykútiné Németh Kornélia

Köszönet illeti a felkészítőket, a zsűrit (Száz Krisztina, Éderné Erki Kornélia, Lázár Tamás) és elsősorban a versenyzőket, akiknek  éneke megszépítette ezt a  délutánt.