Hírek

Tollaslabda Diákolimpia 2023

Az egyéni sportok közül a tollaslabda a legnépszerűbb Bordányban. A 21. évadját kezdte Bálint Lászlóné Katinéni tollaslabda edző, aki társadalmi munkában végzi ezt a nemes feladatot és juttatja el évről-évre diákjainkat a Diákolimpia országos döntőjébe, ahonnét minden évben érmekkel, helyezésekkel térhettek haza sportolóink. A 2022/2023-as tanévben is szép számmal látogatják az edzéseket tanulónk a legkisebbektől kezdve egészen a középiskolásokig – több mint hatvan diák sportol rendszeresen.

2023. április 1-én a Bordányi Sportcsarnok adott otthont a Tollaslabda Diákolimpia Csongrád-Csanád vármegyei döntőjének, amelyen 16 diákunk indult és 14 fő továbbjutott a területi döntőbe.

II. korcsoport leány „B” kategória:

  1. Molnár Lilien
  2. Szilágyi Viktória
  3. Tari Natália
  4. Boros Kincső

III. korcsoport fiú „B” kategória:

3.  Kovács Balázs

5.  Makra Menyhért

6.  Szécsényi Hunor

IV. korcsoport leány „B” kategória:

  1. Sándor Anna
  2. Frank Hanna

IV. korcsoport fiú „B” kategória:

  1. Sándor Bertalan
  2. Hődör Dávid Zalán
  3. Fábián Bence
  4. Makra Boldizsár

6. Márta Dominik

2023. április 15-én Békés vármegye és Csongrád-Csanád vármegye legjobbjai mérték össze erejüket és küzdöttek meg az országos döntőbe való bejutásért. A területi döntőnek is a bordányi Sportcsarnok adott otthont. A megyei döntőből továbbjutott 14 tanulóból 6 főnek sikerült továbbjutnia az országos döntőbe. Iskolánk volt tanulói közül – akik hozzánk járnak edzésre – öt főnek szintén sikerült az országos döntőbe továbbjutni, így 11 tanuló képviseli Bordányt az országos döntőben.

Lezárult a Tollaslabda Diákolimpia területi fordulója, így teljessé vált az Országos döntő névsora.

Az Ádám Jenő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola alábbi tanulói jutottak az országos döntőbe:

II. korcsoport leány „B” kategória:

Tari Natália      I. hely

Molnár Lilien   II. hely

IV. korcsoport leány „B” kategória:

Frank Hanna    II. hely

Sándor Anna    I. hely

IV. korcsoport fiú „B” kategória:

Sándor Bertalan           III. hely

Hődör Dávid Zalán       IV. hely

A 10 területről A és B kategóriában 394 játékos jutott ki az Országos Diákolimpia döntő (egyéni), ami Kiskunfélegyházán lesz, május 12-14. között.

Eredményes felkészülést és sok sikert kívánunk a további versenyzéshez!