Hírek

Nyelvész országos forduló

     Május 20-án rendezték meg a Nyelvész és a Matekász országos fordulóját Szegeden a Karolina Iskolában. Tanulóink közül két diák jutott be az országos döntőbe: Dobó Dávid 1. osztályos tanulónk a matematika terén, míg Czombos Anett 6. osztályos diákunk a magyar nyelv terén mérte össze tudását az ország legjobbjaival. Dávidot Sólyáné Sárközi Ágnes, Anettet pedig Hődör Zoltánné készítette fel a versenyre. 

     Az ünnepélyes megnyitó után 10 órától a versenyfeladatok megírásával foglalatoskodtak a gyerekek. Amíg a szülők és a pedagógusok várakoztak, egy OkosKaLand előadáson vehettek részt. Az ebédszünetet követően a szervezők társasjátékokkal, kézműves foglalkozásokkal és a Mandula színház zenés gyermekműsorával kötötték le a gyerekek figyelmét.

     Mindkét tanuló ügyesen állt helyt a rendkívül szoros mezőnyben. Az izgalmas, fárasztó nap végén emelt fővel jöhettek haza, hiszen az ország legjobbjaival mérték össze tudásukat.

Hődör Zoltánné