Őszi szünet előtti hangulat

This is Halloween and All about Halloween címmel és egy kis őszies hangulatot idéző dekorációval egy kis kompozíciót kaptak tanulóink a földszinti folyosón.

Az őszi ünnepkör , eredetileg egy ősi kelta hagyomány Magyarországon is már egyre népszerűbb Halloween  eredetéről, jelentéséről, ehhez az ünnephez kapcsolódó szokásokról és érdekes tudnivalókról szóló ismeretanyag szólította meg az érdeklődő gyerekeket.

Két szöveg anyagot olvashattak a témában angol nyelven, melyhez az értelmezés megkönnyítése érdekében szójegyzéket is kaptak a szöveg mellé, illetve ellenőrző kérdéseket, melyekre azok a tanulók, akik válaszoltak írásban , természetesen jutalmul  szorgalmi 5-öst is kaphattak.

Az olvasnivaló mellett a hangulat elmaradhatatlan elemeiként,  tökből készült  „kreatív alkotások” nyújtottak esztétikai élményt és talán egy kis ötletet az otthoni díszítéshez.

Czékus Edina angol nyelvtanár