Nyelvész – siker a vármegyei fordulón

Iskolánk tanulói közül kilencen jutottak be a Nyelvész vármegyei fordulójába, melyet január 26-án rendeztek meg. A helyszínt idén is az Arany János Általános Iskola biztosította Szegeden.

A négy felsős és öt alsó tagozatos gyermek nagy izgalommal készült erre a megmérettetésre. A feladatok megoldására 45 perc állta a tanulók rendelkezésére. Nem volt könnyű helyt állni, hiszen itt már az iskolák legjobb nyelvészei mérték össze tudásukat. Sajnos a korábbi évektől eltérően az eredményre egy-két hetet várni kellett. Czombos Anett 7. osztályos tanulónk az igen előkelő második helyet tudhatja magáénak, csak egy hajszállal maradt le az első helyről. Ő egy könyvet, füzetet, tollat és egy oklevelet kapott jutalomként. A többi diákunk is nagyon ügyesen teljesített, ők a középmezőnyben végeztek.

A versenyen részt vevők:

Dobó Lilla és Tari Luca 2. osztály – felkészítő tanár: Sólyáné Sárközi Ágnes

Bakó Benett, Rácz Milana Alexa és Szabó Csenge 4. osztály – felkészítő tanár: Kissné Mészáros Sarolta

Nógrádi Dávid és Szegvári Péter 5. osztály – felkészítő tanár: Lippai Judit

Czombos Anett és Fodor Nóra 7. osztáy – felkészítő tanár: Hődör Zoltánné A verseny helyszínére az önkormányzat buszaival jutottunk el, köszönjük a segítséget!