Hírek

Szabadtéri főzőverseny a Krúdyban

2024. április 18-án a Szegedi SZC Krúdy Gyula Szakképző Iskola 14. alkalommal, rendezte meg az általános iskolák 7. osztályos tanulói és a középiskolás diákok számára a “Gasztronómia máshogyan” szabadtéri főzőversenyt. A verseny célja az Alföldhöz kötődő gasztronómiai szokások, hagyományok felelevenítése. Iskolánkat két csapat képviselte a hetedikesek közül ezen a versenyen. A Pasta la vista csapata: Bódis Nikolett, Gyuris Liliána Fanni, Rácz Dóra, Zagyva Hanna és a  Négy tepertő csapata: Csuka Bertold, Kiss Balázs, Makra Menyhért, Palotás Kornél. A Krúdy iskola udvarán jobbnál jobb bográcsos ételek készültek. A hetedikeseknek paprikás krumplit kellett főzniük egy kicsit újragondolva. A legszükségesebb hozzávalókat biztosították számunkra a szervezők, viszont azokat az összetevőket, amelyekkel ízletesebbé, egyedibbé kívánták tenni az ételüket a csapatok, azt maguknak kellett vinniük hozzá. A bordányi csapatok bulgurral, házi lecsóval, házi füstölt szalonnával és kolbásszal, valamint ízletes káposztasalátával gazdagították ételüket. A verseny idén is jó hangulatban telt annak ellenére, hogy az eredményhirdetést követően egy kis égi áldást is kaptak a jelenlévők. De az eső nem szegte kedvünket, hiszen akkor már megtudtuk a végeredményt. Az előző évben szerzett 2. és 3. helyről idén csapataink felkerültek a dobogó legfelső fokára. Így mi hozhattuk el az aranyérmek mellett a vándorserleget is, továbbá két hasznos könyvet az ételkészítés alapismereteiről és a szabadtéri sütés-főzés fortélyairól. Ez alkalommal is, mint minden évben a verseny alappillére volt a szervezők kedvessége és segítőszándéka.

Köszönjük tanulóinknak, hogy képviselték iskolánkat a versenyen és gratulálunk a szép teljesítményhez! Szeretném megköszönni továbbá Kiss-Patik Péter alpolgármester úrnak és Pigniczki Ferencnek a gyerekek szállításában nyújtott segítségét, valamint Ráczné Krisztin Máriának, hogy segítségemre volt a csapatok felügyeletében, lelkesítésében, az eszközök szállításában.

Kissné Tóth Andrea
felkészítő tanár