Hírek

Erdőmenő túra a fenntarthatósági témahéten

A fenntarthatósági hét egyik programja – a 4. osztálynak- egy menő „Erdőmenő” túra volt.

Szerdán, a tízórai után kisétáltunk a bordányi erdőbe. A jó időben, friss levegőn gyalogolva gyorsan telt az idő, kb 40 perc alatt értünk ki. Ott várt minket a kihelyezett tanóránk előadója, Lovai Mihály, nyugdíjas természetjáró, okleveles növényorvos, a bordányi Erdőmenő program megálmodja. Sok-sok mindent mesélt nekünk az erdőkről, a fafajtákról, az erdőben élő állatokról. Néztünk vadetetőt, megbeszéltük, hogyan lehet azt elkészíteni. Áttekintettük azokat a jeles dátumokat, világnapokat, melyek a fenntarthatósághoz, környezetünk védelméhez kapcsolódnak. Sok érdekességet tudhattunk meg a bordányi erdőről is. A tanóra után sétáltunk, játszottunk egy kicsit a fák között, majd visszaindultunk az iskolába. Fáradtan, de sok élménnyel érkeztünk vissza.

Köszönjük szépen Lovai Mihálynak a program során nyújtott segítségét és a számtalan érdekes információt, melyet megosztott velünk.

Kissné Mészáros Sarolta