Hírek

Fizikashow

    Június 7-én a 7. és a 8.a osztály tagjai ellátogattak Üllésre, hogy megnézzék a fizikashowt. A fő téma a hang volt.

     Előszőr megtudtuk, hogy a levegő segít abban, hogy a hang egyik embertől eljusson a másik emberig. Rengeteg klassz kísérletet, látványos fizikai változást láttunk a nap során, amit Molnár Milán mutatott be. 

A kedvencünk az volt, amikor bemutatta a kén-hexafluoridot és megtöltött egy műanyag dobozt a szemmel nem látható gázzal, majd egy alufóliából készült hajót tett bele, ami megmutatta, hogy mennyire nehéz ez a gáz és az alufólia hajó lebegett a gázon. Ezután megnéztük, ahogy egy szimpla szívószál segítségével megemelt egy labdát: belefújt, majd a labda felrepült. A fizikatanár azt is bemutatta, hogy  három szívószál összekapcsolásával egyre mélyeb hangot lehet kiadni, minden egyes centi levágásával sokkal magasabb hangot; a szoprán és az alt furulya is ezen az elven működik.

     Szerintünk megérte elmenni, hiszen nagyon jó volt és sok látványos dolgot láttunk, ami jövőre talán segítséget ad számunkra a fizikatanulásban és felkelti az érdeklődésünket.

Bódis Nikolett, Czékus Annabella 7. osztályos tanulók