Hírek

Könyvtárlátogatás

     Június 6-án a hetedik osztályosok ellátogattak a könyvtárba, ahol az enciklopédiáké és lexikonoké volt a főszerep.

     Kaptunk három tesztlapot és azok alapján kellett teljesíteni a feladatokat. Csapatokra lettünk osztva, mindenki kivette a részét a munkából.

A könyveket először meg kellett keresni a könyvtári azonosító alapján a polcokon, ami kis segítséggel könnyen sikerült. A kérdésekre válaszolva eljutottunk a megoldásokhoz, ami igazán jó érzéssel töltött el, de inkább azért esett jól, mert közösen csinálhattuk.

Többféle könyvből kaptunk keresni valót, pl.: úti könyvből, tudományos területűből, történelmi, sport és gyermekirodalmiból is. Megismertettek bennünket, hogy mennyiféle könyv létezik; mindez hasznos nekünk, mert segít a tanulásban és az általános műveltségünk növelésében. A feladatok végén még szétnéztünk az olvasnivalók között: kinek milyen könyv tetszik vagy kit mi érdekel.

     Köszönöm az osztály nevében, hogy elmehettünk erre az érdekességekkel teli programra. Az osztálytársaimmal a jövőben is szívesen ellátogatunk ide.

                                                       Készítette: Illés Kincső
7. osztályos tanuló