Hírek

„Varázsecset” csendéletfestő verseny

   2024. május 8-án rendezték meg a Gedói Általános Iskolában a „Varázsecset” csendéletfestő verseny vármegyei döntőjét. A versenyre 20 iskola 200 tanulója nevezett, amelyből 92 tanulót hívtak meg a vármegyei döntőre. Iskolánkat Frank Emma első és Szabó Édua nyolcadik osztályos tanulók képviselték. A verseny szervezői mindent megtettek, hogy a kis művészek jól érezzék magukat alkotás közben, 6 teremben 12 beállításból válogathattak kedvük szerint. Időkorlátot sem szabtak, mindenki addig festhetett, amíg már nem tudott többet hozzátenni alkotásához. Az alkotásokat rangos szakmai zsűri értékelte: Csala Zsuzsanna üvegtervező és keramikus, művésztanár, Nagy Károly Vinkler László-díjas festő- és grafikusművész és Popovics Lőrinc, a Szegedért Alapítvány Művészeti Kuratóriumának Gregor József díjával kitüntetett szobrászművésze, a Gedói művészeti iskolájának alapítója.

 Az ünnepélyes díjátadóval egybekötött kiállítás megnyitóra június 5-én került sor a Szegedi Kormányablak Rákóczi téri épületében.  Nagy örömünkre szolgál, hogy Szabó Édua festménye is a díjazott alkotások között szerepel, a zsűri különdíjban részesítette. Az alkotások június végéig megtekinthetőek a kormányablak ügyfélterében.

Sándor Mónika