Hírek

Föld Napja tankerületi online verseny

2023. április 24-én a Szegedi Vörösmarty Mihály Általános Iskola meghívta tankerületünk diákjait a Föld Napja online versenyére. Az online térben lezajló köszöntő és rövid tájékoztató után 60 perc állt a tanulók rendelkezésére, hogy a Redmenta felületén lévő feladatlapot kitöltsék. A feladatsorban Földünkkel kapcsolatos természettudományos: biológia, földrajz, kémia, fizika, matematika kérdések szerepeltek. Több összetett, gondolkodtató feladat volt, így igazi csapatmunkára volt szükség a gyerekek részéről ezek megoldásához. Idén két hetedikes csapatunk vett részt ezen a versenyen: a Globus csapat: Bernáth Martin 7. A, Budai Attila 7. B, Dobó Roland 7. B és a Kék bolygó csapat: Fábián Bence 7. A, Hődör Dávid Zalán 7. A, Makra Boldizsár 7. A. Dobogós helyet nem értünk el, de egyik csapatunk a középmezőnyben teljesített.

     Köszönjük tanulóinknak a felkészülést és a versenyen való helytállást!

Kissné Tóth Andrea
felkészítő tanár