“Gasztronómia máshogyan” – szabadtéri főzőverseny a Krúdyban

Nincs elérhető leírás.

A Szegedi SZC Krúdy Gyula Szakképző Iskola 13. alkalommal, 2023. április 24-én hagyományőrző jelleggel, rendezte meg diákok és oktatóik számára a “Gasztronómia máshogyan” szabadtéri főzőversenyt.

Nincs elérhető leírás.

A verseny célja: Az Alföldhöz kötődő gasztronómiai szokások, hagyományok összegyűjtése, felelevenítése. Ezen örökségünk megőrzése az utókornak, erősítve ezáltal is a magyar nemzeti tudatot és a múltunk értékeire irányítani a fiatalok figyelmét.

Nincs elérhető leírás.

A szervezők azokat a vállalkozó kedvű 7. évfolyamos, 4 fős csapatok jelentkezését várták, akik adott nyersanyagokból megmutatják mire képesek a főzés terén.

Iskolánkat két csapat képviselte ezen a versenyen: a Párolt Zöldségek csapata: Csúcs Hanna 7. B, Pesti Zoé Csenge 7. B, Stadler Hanga Eszter 7. B, Varga Fanni 7.B. és a  Bordányi 7. csapata: Bóta Máté Valentin 7. B, Gémes Máté 7. A, Hődör Dávid Zalán 7. A, Rácz Dávid 7. B.

Nincs elérhető leírás.

A főzőverseny a Krúdy iskola udvarán zajlott, ahol fatüzeléssel bográcsban kellett egy alföldi ételt, a paprikás krumplit elkészíteniük a csapatoknak, amelyhez a szükséges tüzelőt, eszközöket, alapanyagokat a szervezők biztosították a diákoknak. Azokat az összetevőket, amellyel gazdagítani, ízesebbé, egyedibbé kívánták tenni az ételüket a csapatok, azt maguknak kellett vinniük hozzá.

A zsűrinek való tálaláshoz szükséges eszközöket, a bográcsot, bográcsállványt szintén a versenyzők vitték maguknak.

Nincs elérhető leírás.

A verseny nagyon jó hangulatban telt, amelyhez a szép idő is hozzájárult. Minden segítséget és kedvességet megkaptunk a szervezőktől idén is hasonlóan az előző évekhez, hiszen már több éve képviselik iskolánkat tanulóink ezen a versenyen, ahol többször dobogós helyen végeztünk. Így történt ebben az évben is.

Nincs elérhető leírás.

Csapataink a következő eredményeket érték el: 2. helyezett ezüstérmes lett a lányok Párolt Zöldségek csapata és 3. helyezett bronzérmes a fiúk Bordányi 7. csapata.

Nincs elérhető leírás.

Köszönjük tanulóinknak, hogy képviselték iskolánkat a versenyen és gratulálunk a szép teljesítményekhez!

Nincs elérhető leírás.

Ezúton szeretném megköszönni Kiss-Patik Péter alpolgármester úrnak, Ocskó Zoltán igazgató úrnak, Tari Nándornak a gyerekek és az eszközök szállításában nyújtott segítségét, valamint Hődör Zoltánnénak, hogy segítségemre volt a csapatok felügyeletében, lelkesítésében.

Kissné Tóth Andrea
felkészítő tanár