Hírek

Népdaléneklési verseny iskolánkban

Minden évben megrendezésre kerül iskolánkban a népdaléneklési verseny, ahol az általuk választott három dalból álló csokrot énekelnek kívülről a gyerekek. Az első-második osztályosok gyermekdalokból is választhatnak egy csokorra valót. 2024. február 20-án, kedden az ének-zene tanteremben zajlott a verseny, amit háromtagú zsűri hallgatott meg, majd arany-, ezüst-, és bronz minősítéssel értékelt. A zsűri tagjai voltak: Koczkás Ágnes igazgatónő, Hampel Zsuzsa furulyatanárnő és Elek Rózsa magyar-ének szakos tanárnő. Nem könnyű közönség előtt énekelni, de még így is 33 tanuló vállalta a megmérettetést. A verseny remek hangulatban telt és sok szép dalt hallgathattunk meg. A zsűri döntését a könyvtárteremben várták a gyerekek, ahol a zenei jelekből összeállított rejtvénnyel és csemegézéssel töltötték el az időt. Nagyon örültek a minősítő okleveleknek és a finom mézeskalács nyolcadoknak. Többen ígérték, hogy jövőre is eljönnek a népdaléneklési versenyre.